Women Wine Tour

Nowość!!


*Wyjazd szlakiem toskańskich win tylko dla kobiet*


Kobiety kochają wino!

A wino najlepiej smakuje w Toskanii!


Zapraszam serdecznie na kobiecy wyjazd, którego bohaterem będzie toskańskie wino. Kieliszek do obiadu, dwa kieliszki do kolacji i cała butelka wieczorem :)
Podczas wyjazdu zorganizowany będzie kurs wiedzy o winach toskańskich połączony z kolacją i degustacją, wizyty w winnicach, wizyty u producentów (w tym w winnicy prowadzonej przez kobiety, w której zatrudnione są wyłącznie kobiety), wizyty w cantinach (miejscach, gdzie można próbować różnych win z regionu).
Wyjazd jest kobiecy, więc będziemy odwiedzały głównie miejsca kobiece i rozmawiały o winach z kobietami.
Poznacie smak najważniejszych win toskańskich – Chianti, Brunello di Montalcino, Montepulciano, Bolgheri czy białych Vernaccia di San Gimignano. Wina te będziemy oczywiście testować w regionach, w których są produkowane! Dowiecie się także jak smakuje i jak się wytwarza wino deserowe Vin Santo i destylat z winogron- grappę.
Smak win domowych poznacie podczas obiadów i kolacji w osteriach, których właściciele są równocześnie właścicielami winnic i w swoich restauracjach podają swoje wino.
Najważniejszą atrakcją będzie udział w zbieraniu winogron z winnic, tzw. vendemmia zakończony wspólną kolacją z gospodarzami!
Podczas pobytu będziecie mieszkały w gospodarstwach, w którym produkuje się wino.
Program:
Dzień 1. Przyjazd. Piza
Dzień 2. Chianti DOCG
Dzień 3. Chianti Classico
Dzień 4. San Gimignano
Dzień 5. Montalcino, Montepulciano
Dzień 6. Val d’Orcia
Dzień 7. Bolgheri
Dzień 8. Wylot. Piza
Zakwaterowanie: 3 noce w Chianti, 3 noce w Val d’Orci, 1 noc w Maremmie (nad morzem).
Wyjazd przygotowywany jest przy współpracy z włoskim stowarzyszeniem Associazione Nazionale Le Donne Del Vino (Krajowe Stowarzyszenie Kobiet Wina).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz