JESIEŃ II


Toskania południowa – Siena i Val d’Orcia

Termin: wrzesień/ październik
Czas trwania – 8 dni (7 noclegów)
Koszt:

Dzień 1. Niedziela

Przylot do Pizy, przejazd w okolice Certaldo, zakwaterowanie, kolacja w lokalnej osterii, nocleg

Dzień 2. Poniedziałek

Śniadanie w lokalnym barze, spacer po Certaldo Alto, lunch, wizyta w winnicy, wspólne zbieranie winogron, kolacja w winnicy, nocleg

Dzień 3.

Wykwaterowanie, przejazd do Sieny, spacer, lunch. Przejazd do Cortony, wizyta w klasztorze, w którym znajduje się grota Świętego Franciszka, zakwaterowanie, spacer po miasteczku, przejście pod Bramasole (dom Frances Mayers znany z filmu „Pod słońcem Toskanii”), kolacja w lokalnej osterii.

Dzień 4.

Wolne przedpołudnie w Cortonie, lunch, przejazd do Montepulciano, spacer, przejazd do Pienzy, spacer, wieczorem degustacja serów i wędlin u producenta połączona z degustacją win z Montalcino i z Montepulciano. Przejazd w okolice Bagni San Filippo, zakwaterowanie.

Dzień 5.

Przed śniadaniem kąpiel w gorących źródłach, przejazd na górę Monte Amiata – wygasły wulkan, najwyższy szczyt Toskanii, lunch w osterii na samym szczycie powrót do Bagni San Filippo, spacer do groty Świętego Filipa i do dzikich gorących źródeł, kolacja w miejscowej osterii.

Dzień 6.

Całodniowa wycieczka na południe Toskanii, do “miasteczek na tufach”. Po śniadaniu przejazd do Term Saturnia, dla chętnych kąpiel w termach, lunch w miasteczku Saturnia, przejazd do Sovany, spacer, lody, przejazd do Pitigliano – najsłynniejszego miasteczka położonego na tufach. Powrót do BSF. Kolacja.

Dzień. 7.

Przejazd do Bagno Vignoni, lunch, spacer, wizyta w producenta win, przejazd do Montalcino, spacer po miasteczku, wejście na mury fortecy i podziwianie widoków, degustacja wina Brunello di Montalcino, przejazd do miasteczka, w którym odbywa się sobotnia festa jesienne, kolacja podczas festy.

Dzień 8.

WYJAZD , przejazd do Pizy, lunch, pożegnanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz